П'ятниця, 29 Березня 2024, 09:49
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Статті [4]
Загальнолюдські цінності у філософії [2]
Розкриття механізму впливу якості ювелірних виробів на здоров'я людини [3]
Дослідження хімічного складу сплавів золота [22]
Курсова робота з матеріалознавства та технології виробництва непродовольчих товарів на тему: "Дослідження хімічного складу сплавів золота (за матеріалами Державної пробірної служби Міністерства фінансів України)"
Порівняльні споживчі експертизи [1]
Статті по темі порівняльних споживчих експертиз
Наше опитування
Яка приблизна загальна вага золота у Вашій власності
Всього відповідей: 82
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Публікації

Головна » Статті » Дослідження хімічного складу сплавів золота

Висновки та пропозиції. Використана література
Категорія: Дослідження хімічного складу сплавів золота | Додав: BigBoss (14 Грудня 2010) | Автор: Портянко Александр Петрович E-mail WWW
Переглядів: 3106 | Теги: висновки, використана література, пропозиції | Рейтинг: 0.0/0

Висновки та пропозиції

Будь-який ювелірний виріб виготовлено з матеріалів, ринкова вартість яких значною мірою залежить від їх природних якостей, а отже, щоб оцінити коштовності, здійснюється ретельна ідентифікація матеріалів. Для ідентифікації дорогоцінних металів використовується як руйнівні, так і неруйнівні методи. Виявити, який сплав використано для виробництва ювелірного виробу, порівняно легко. Існує велика кількість методів, які надають можливість визначити хімічний склад сплавів золота.

У цій курсовій роботі були розглянуті методи дослідження хімічного складу сплавів золота та вимоги до них. Кожен розглянутий метод має свої специфічні особливості і в тому чи іншому випадку, в залежності від мети дослідження, може бути використаний для ідентифікації ювелірного сплаву.

У практиці роботи підприємств ювелірної промисловості та експертних організацій пробу сплавів золота встановлюють за допомогою пробірного каменя, який дає змогу при певних навичках визначити якість металу з точністю до 10-20 проб.

Сьогодні у світі спостерігається тенденція впровадження у практику пробірного нагляду методів мікрокупелювання та мікропотенціометричного титрування. Ці методи є частково руйнівними.

Варто відзначити вагомі переваги мікро методів над звичайними. Так, наприклад, метод мікрокупелювання, з порівняно однаковою точність результатів дослідження, дозволяє значно зменшити затрати досліджуваного сплаву та реактивів. Перспективним є повний перехід на мікро методи у практиці дослідження сплавів золота.

Вивчення, вдосконалення та розробка нових методів дослідження є вельми перспективним напрямком, оскільки має практичну значущість у різних сферах людської діяльності – це й ювелірна справа, і торгівля, і банківська справа, і гемологія, і митна справа й музейна справа. Всі вони прокладають шлях від сучасного товарознавства коштовностей до сповідування культурних традицій, їх використання, досліджень специфіки людського сприйняття коштовностей, психологічних аспектів та усвідомлення прогресивних напрямків розвитку сучасної товарознавчої експертизи.

Використана література

  1. Артюр Т. М. Діагностика те експертиза коштовностей. – К.: КНТЕУ, 2003. – 325-393.
  2. Бреполь Е. Теория и практика ювелирного дела. – Л.: Машиностроение, 1997. – 389с.
  3. Свойства благороднех металлов и сплавов: Справ. – М.: Металлургия, 1964.
  4. ГОСТ 22864-83 Благородные металлы и их сплавы. Общие требования к методам анализа. – М.: Изд-во стандартов, 1986. – 12 с.
  5. ГОСТ 30649-99 Сплавы на основе благородных металлов ювелирные. Марки.
  6. Дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння: Законодавчі і нормативно-правові акти. Радченко Л.П. – К.:«МЕГА», 2004.
  7. Андрющенко И. А. Благородные металлы: Справ. – М.: Металлургия, 1984. – 592 с.
  8. Інструкція про здійснення державного експертно-пробірного контролю за кістю дорогоцінних металів, вставок дорогоцінного каміння, виробів з них та матеріалів, що містять дорогоцінні метали та вставки дорогоцінного каміння. Від 20 жовтня 199 р. №224.
  9. Порядок відбирання проб сировини, матеріалів, брухту і відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння і вилучення зразків ювелірних та побутових виробів в організаціях, що перевіряються.
  10. Андронов В. П. Опробование драгоценных металлов в полуфабрикатах, изделиях и отходах производства. – М.: Металлургия, 1998. – 256 с. 
  11. Наказ Міністерства Фінансів України від 30 липня 1996 р. №156 «Про державні пробірні клейма нового зразка»
  12. Положення про здійснення державного пробірного контролю за якістю ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, призначених для реалізації суб'єктами господарської діяльності. Від 18.05.2001 р. №204
  13. ГОСТ 27973.0-88 Золото. Общие требования к методам анализа. – М.: Изд-во стандартов, 1989. – 34 с.
  14. ГОСТ 27973.2-88 Метод атомно-емісійного аналізу з індукційною плазмою. - М.: Изд-во стандартов, 1986.
  15. ГОСТ 17235-71 Золотые сплавы. Спектральный метод определения содержания висмута, сурьмы, свинца и железа. – М.: Изд-во стандартов, 1986.
  16. ГОСТ 1734-71 Метод купелирования. – М.: Изд-во стандартов, 1986.
  17. ДСТУ ГОСТ 6835:2004 Золото та сплави на його основі. Марки 
  18. ДСТУ 3527-97 Вироби золотарські з коштовних металів. Загальні технічні умови.


Джерело: Курсова робота з матеріалознавства та технології виробництва непродовольчих товарів 2 курс
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]