Субота, 20 Квітня 2024, 05:40
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Статті [4]
Загальнолюдські цінності у філософії [2]
Розкриття механізму впливу якості ювелірних виробів на здоров'я людини [3]
Дослідження хімічного складу сплавів золота [22]
Курсова робота з матеріалознавства та технології виробництва непродовольчих товарів на тему: "Дослідження хімічного складу сплавів золота (за матеріалами Державної пробірної служби Міністерства фінансів України)"
Порівняльні споживчі експертизи [1]
Статті по темі порівняльних споживчих експертиз
Наше опитування
У чому ви зберігаєте свої заощадження?
Всього відповідей: 52
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Публікації

Головна » Статті » Дослідження хімічного складу сплавів золота

2.5.3. Метод спектрального визначення домішок
Категорія: Дослідження хімічного складу сплавів золота | Додав: BigBoss (14 Грудня 2010) | Автор: Портянко Александр Петрович E-mail WWW
Переглядів: 1444 | Теги: Метод, домішоки, спектральне визначення | Рейтинг: 0.0/0

2.5.3. Метод спектрального визначення домішок

Спектральний метод визначення домішок вмісту вісмуту, сурми, свинцю і заліза (ГОСТ 17235 - 71) ґрунтується на вимірюванні інтенсивності аналітичних ліній домішок у дуговому спектрі та поширюється на золото-срібно-мідні, золото-мідні та золото-срібні сплави.

Спектрометр AtomComp–2000 (див.рис.2.4.) забезпечує визначення самих низьких концентрацій елементів та аналіз ведеться без переведення проби в розчин, можливість якісного та кількісного аналізу за короткий час.


Рис. 2.4. Спектрометр AtomComp-2000

Зв'язок інтенсивності з концентрацією встановлюється градуюванням за допомогою системи стандартних зразків. Стрижні з аналізованого сплаву використовують як електроди. Проби та стандартні зразки беруть у вигляді литих стрижнів діаметром 6 мм, довжиною 20-30 мм. Стрижні з обох кінців заточують на півсферу або усічений конус з площею діаметром 1,5-1,7 мм.

Далі здійснюється фотографування спектрів, час експозиції складає 30-60с. Разом зі зразками на одній фотоплівці фотографують спектри стандартних зразків аналізованої марки сплаву.

Для всіх домішок елементом порівняння слугує фон безперервного спектра. Значення фону має бути на ділянці нормальних почорнінь.

Концентрація домішок визначається за методом трьох еталонів з об'єктивним фотографуванням. За результатами вимірювань будують градуйовані графіки для кожного елемента, що аналізується. На осі ординат відкладають значення логарифма відносної інтенсивності лінії домішки та фону, а на осі абсцис - значення логарифма концентрації стандартних зразків. За допомогою градуйованого графіка за відомими значеннями логарифма відносної інтенсивності знаходять концентрації домішок у пробі, що аналізується[15].




Джерело: Курсова робота з матеріалознавства та технології виробництва непродовольчих товарів 2 курс
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]