Понеділок, 29 Квітня 2024, 20:51
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Статті [4]
Загальнолюдські цінності у філософії [2]
Розкриття механізму впливу якості ювелірних виробів на здоров'я людини [3]
Дослідження хімічного складу сплавів золота [22]
Курсова робота з матеріалознавства та технології виробництва непродовольчих товарів на тему: "Дослідження хімічного складу сплавів золота (за матеріалами Державної пробірної служби Міністерства фінансів України)"
Порівняльні споживчі експертизи [1]
Статті по темі порівняльних споживчих експертиз
Наше опитування
Яка приблизна загальна вага золота у Вашій власності
Всього відповідей: 82
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Публікації

Головна » Статті » Дослідження хімічного складу сплавів золота

2.1. Вимоги до якості ювелірних сплавів
Категорія: Дослідження хімічного складу сплавів золота | Додав: BigBoss (13 Грудня 2010) | Автор: Портянко Александр Петрович E-mail WWW
Переглядів: 3536 | Теги: якость, Вимоги, ювелірні сплави | Рейтинг: 0.0/0

2.1. Вимоги до якості ювелірних сплавів

Сплави благородних металів, що застосовуються для виготовлення ювелірних виробів, мають відповідати естетичним, експлуатаційним та технологічним вимогам, тобто задовольняти потреби споживачів в подальшому використанні ювелірних виробів, що виготовляються з таких сплавів, а також бути придатними (мати відповідні властивості) для виготовлення таких ювелірних виробів.

Корозійна стійкість ювелірних сплавів повинна забезпечувати стійкість поверхні ювелірних виробів до впливу зовнішнього середовища у нормальних (побутових) умовах експлуатації. Зносостійкість сплавів має бути достатньою для збереження якості поверхні виробів при механічних впливах в умовах експлуатації, тобто забезпечувати стійкість проти утворення рисок та подряпин на поверхні. Зносостійкість ювелірних сплавів забезпечується певним рівнем твердості сплаву.

Механічна міцність ювелірних сплавів має забезпечувати цілісність, незмінність форми ювелірного виробу і відсутність деформації окремих частин у процесі експлуатації. Найбільш високі вимоги за механічною міцністю висуваються до елементів ювелірних виробів, які забезпечують закріплення каменя.

Технологічні особливості конкретних ювелірних виробів визначають вимоги до технологічності сплавів на різних операціях, які в загальному вигляді можна сформулювати так: щільний однорідний злиток при литті в ізложницю з рівномірним розповсюдженням компонентів за висотою; придатність до пластичної деформації зі значним ступенем обтискування; дрібнозерниста структура при точному литті; відсутність червоноламкості при паянні, можливість зворотної переробки металу без помітного погіршення міцності та пластичності сплаву.

ГОСТ 6835-80 "Золото и золотые сплавы. Марки" встановлює марки золота та золотих сплавів, які призначені для виготовлення напівфабрикатів, виробів (листів, стрічок, смуг, дроту, труб, профілів, литих заготовок та інших виробів) методом лиття, гарячої або холодної деформації. Цей ГОСТ регламентує хімічний склад золота та його сплавів, встановлює орієнтовну галузь використання золотих сплавів і є єдиним, нормативно-технічним документом, який регламентує вимоги до їх якості.

Відповідно до вимог ГОСТ 6835 - 80 "Золото и золотые сплавы. Марки", хімічний склад золота та золотих сплавів повинен відповідати кількісному та якісному вмісту легуючих домішок.

Так, у складі золота 999,9 та 999 проб нормується кількість таких елементів-домішок, як свинець, залізо, сурма, вісмут, мідь та срібло. У складі золота як 999,9, так і 999 проби суворо нормується вміст свинцю (не більше 0,003%) та вісмуту (не більше 0,002%).

Для ювелірного виробництва особливу зацікавленість складає сплав золота зі сріблом ЗлСр585 - 415 та ЗлСр750-250, де цифри в марці сплаву означають вміст золота та срібла в масових частках на 1000 одиниць сплаву. Для золото-срібних сплавів нормується вміст свинцю, заліза, сурми та вісмуту.

У сплаві марки ЗлСрМ750 - 150 домішка фосфору не повинна перевищувати 0,005%. Із золото-срібно-мідних сплавів для виробництва ювелірних виробів використовують сплави марок ЗлСрМ750-125, ЗлСрМ750-150, ЗлСрМ585-80, ЗлСрМ585-200, ЗлСрМ585-300.

У двокомпонентних сплавах золота з іншими металами цифри в марках сплавів означають процентний вміст у сплаві іншого металу. Наприклад, у сплаві ЗлПт - 2 - 97,7 - 98,3% - Аu; 1,7 - 2,3 - Пт.

У складі золото-платинових та золото-паладієвих сплавів не нормується вміст свинцю.

У марці золото-мідно-нікелево-цинкового сплаву ЗлНЦМ750-7,5-2,5 цифри означають процентний вміст відповідно нікелю та цинку.

Цей сплав також має широке застосування в ювелірній промисловості.

Для усіх сплавів ювелірного виробництва надзвичайно важливим показником якості є вміст основного дорогоцінного металу (відповідність проби фактичному вмісту), а також вміст таких елементів, як свинець та вісмут. Окрім цього, у сплавах дорогоцінних металів нормується вміст заліза, сурми, іридію, родію та в деяких сплавах - паладію.

ГОСТ 6835 - 80 "Золото и золотые сплавы. Марки" має посилання на нормативно-технічні документи, відповідно до яких повинен визначатися хімічний склад золота та золотих сплавів.

Дані про густину та температуру плавлення золота та золотих сплавів та їх призначення наведені в табл. 1.5[10].




Джерело: Курсова робота з матеріалознавства та технології виробництва непродовольчих товарів 2 курс
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]