Субота, 20 Квітня 2024, 05:47
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Статті [4]
Загальнолюдські цінності у філософії [2]
Розкриття механізму впливу якості ювелірних виробів на здоров'я людини [3]
Дослідження хімічного складу сплавів золота [22]
Курсова робота з матеріалознавства та технології виробництва непродовольчих товарів на тему: "Дослідження хімічного складу сплавів золота (за матеріалами Державної пробірної служби Міністерства фінансів України)"
Порівняльні споживчі експертизи [1]
Статті по темі порівняльних споживчих експертиз
Наше опитування
Яка приблизна загальна вага золота у Вашій власності
Всього відповідей: 82
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Публікації

Головна » Статті » Дослідження хімічного складу сплавів золота

1.7. Корозійна стійкість золотих сплавів
Категорія: Дослідження хімічного складу сплавів золота | Додав: BigBoss (13 Грудня 2010) | Автор: Портянко Александр Петрович E-mail WWW
Переглядів: 1215 | Теги: золоті сплави, корозія, Корозійна стійкість | Рейтинг: 0.0/0

1.7. Корозійна стійкість золотих сплавів

Золото можна легувати при кімнатній температурі досить великою кількістю срібла або неблагородного металу, не спричиняючи серйозного погіршення корозійної стійкості. При кімнатній температурі та вмісті в сплаві 50% (ат.) золота домішки міді та срібла не знижують корозійної стійкості до впливу агресивного середовища (H2SO4, HNO3, АuСl3). Сплави з меншим вмістом золота кородують в агресивних середовищах досить швидко. У менш агресивних середовищах мінімальний вміст золота у сплавах має бути не менше 25% (ат.)

Необхідно відзначити, що в деяких випадках суміш сірководень -повітря осаджує сірку на зовсім інертні поверхні таких матеріалів, як золото або скло. Потьмяніння під дією елементарної сірки або сірководню є негативним фактором для ювелірних сплавів на основі золота, особливо для сплавів з низьким вмістом золота. На повітрі корозія сплавів Au - Ag рівномірно знижується від високого значення для чистого срібла до мінімального значення сплаву Au + 30% Ag. Із зростанням температури навколишнього середовища та вологості стійкість до потьмяніння сплавів Au - Ag та Au - Сu зменшується. Дана особливість є важливою при застосуванні золотих сплавів в ювелірній справі. Окрім привабливого зовнішнього вигляду ювелірні вироби мають бути стійкими до впливу досить агресивного середовища - людського поту і не залишати темної смуги.

Стійкість до окиснення сплавів золото-срібло зменшується зі збільшенням вмісту срібла та часу дослідження, стійкість до окиснення сплавів золото-платина дуже висока.

Високої корозійною стійкістю виокремлюються подвійні та багатокомпонентні сплави на основі золота, що містять платину та паладій. Наприклад, сплав Au +10%Pt є більш стійким, ніж чиста платина, до впливу гарячої концентрованої фосфорної кислоти та розплавлених карбонатів натрію та калію при 720°С[1].




Джерело: Курсова робота з матеріалознавства та технології виробництва непродовольчих товарів 2 курс
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]